להצעה:
0559395724

בדיקת חשמל לדירה

צריכים לעשות בדיקת חשמל לדירה? רוצים להיות רגועים לפני שנכנסים לדירה שקניתם? רוצים לדעת כמה יעלה לעשות בדיקת חשמל לבית? מחפשים חשמלאי מוסמך ומקצועי? פנו אלינו כבר עכשיו!

בדיקת חשמל תקופתית או בדיקה של מערכת החשמל לפני שנכנסים לדירה או בית חדשים על ידי בודק חשמל מוסמך, היא תהליך הכרחי המסייע לשמור על הבטיחות ואף במקרים רבים להציל חיים.

רוצים הצעה לבדיקת חשמל לדירה? חייגו אלינו עכשיו וקבלו הצעת מחיר זולה ומשתלמת!

את הבדיקה יש לבצע כאשר נראים סימנים חשודים כמו שקעים ששינו את צבעם, ריח שרוף, קצרים במכשירי חשמל, תחושה שיש זרם במים וכדומה.

חוק החשמל במדינת ישראל קובע כי החל משנת 1978 בכל בית חדש חייבים להתקין אמצעי הארקה.

הזמנת חשמלאי לבדיקת חשמל הכרחית בכל סוגי המבנים לרבות דירות חדשות או ישנות, בתים פרטיים, בבית ישן, בבתים חדשים, דירות שכורות, מפעלים, מבני ייצור ומשרדים.

בדיקת הארקה עם מכשור מתקדם
בדיקת הארקה עם מכשור מתקדם

בדיקת חשמל לדירה – מה נכלל בעבודה מסוג זה

בכל פרויקט הבדיקה היא שונה ומורכבת מכמה מרכיבים חשובים:

 1. בדיקה ויזואלית כי מערכת החשמל במבנה היא בנויה ומתוכננת על פי החוק.
 2. בדיקה של לוח חשמל או כמה לוחות החשמל במקום גדול.
 3. בדיקת קווי החשמל.
 4. בדיקת לולאת תקלה מעגל ראשי.
 5. בדיקת תקינות הארקה(הארקה תקינה) ובדיקת רציפות הארקה לאורך המסלול שלה(רצוי לבצע בדיקות תקופתיות).
 6. בדיקת עמידות בתקן.
בדיקות בארון חשמל בדירה
בדיקות בארון חשמל בדירה

סוגי הבדיקות התקופתיות שנהוג לבצע בארון ומערכת החשמל

 • בדיקת הארקה – לכל לוח חשמל מגיע מוליך הארקה מצנרת המים בקומת הקרקע במבנה(בבניה חדשה הארקה היא יוצאת בנפרד למוט נחושת קבור באדמה). תפקיד הארקה הוא להוליך את הזרם לאדמה במצב של התחשמלות. הבדיקה מראה לחשמלאי ערכים שחייבים להתאים לגודל הדירה לפי החיבור בלוח.
 • בדיקת ממסר פחת בלוח החשמל – מפסק שתפקידו להגן עלינו מפני מצב של התחשמלות(מניעת התחשמלות). בשונה מהמפסקים האחרים ממסר הפחת רחב והוא עם כפתור מובנה. אחת לשלושה חודשים מומלץ לבדוק אותו בעצמנו וללחוץ עליו. אם הוא קפץ, זה מראה שהוא תקין.
 • בדיקת מפסקי זרם – בכל מעגל חשמלי יש מפסק הגנה עצמאי. בכל לוח חשמל יש כמה מפסקים כאלה, בהתאם לכמות המעגלים שיש בבית שלנו. המפסקים מגנים על המעגלים החשמליים מפני עומסי חשמל וקצרים. כשיש מפסקי זרם ישנים או בלויים, חייבים לבצע החלפה של המפסק(מאמ"ת) התקול.
 • בדיקת בידוד מוליכים – מתבצעת על ידי חשמלאי באמצעות מגר. התוצאות במגר חייבים להתאים לדירה שלנו ובמידת הצורך יש לבצע שיפור בבידודים.
 • בדיקת פסי צבירה – בכל לוח חשמל יש שני פסים המרכזים את מוליכי ההארקות האפסים שמגיעים ישירות ללוח. פסים שאינם מחוזקים או שבורים חייבים החלפה.
בדיקת חשמל והארקה לכל מאמת בלוח חשמל בדירה
בדיקת חשמל והארקה לכל מאמת בלוח חשמל בדירה

כמה יעלה לי להזמין חשמלאי שיבדוק את החשמל?

המחיר לבדיקת חשמל משתנה ותלוי בסוג הבדיקה, בתהליכים שיש לבצע במידה והבדיקה איננה תקינה ורמת המורכבות של התיקון. המחיר מורכב מעלות ביקור חשמלאי מוסמך, ביצוע הבדיקה והתיקון או העבודה במידת הצורך.

יש הבדל כמובן בין החלפה של כל לוח החשמל לבין תיקון הארקה למשל. בדיוק כאן אנחנו באתר ”החשמלאי שמציל“ נכנסים לתמונה במטרה לסייע לכם בכל שאלה וספק כולל ייעוץ חינם ללא תשלום.

תוכלו לקבל הצעת מחיר מסודרת בהתאם לסוגי הבדיקות שעליכם לבצע.

כך תוכלו לחסוך זמן יקר, לקבל את כל המידע על מערכות החשמל והבדיקות במקום אחד ולהחליט את ההחלטה שמתאימה לכם.

לפרטים נוספים והצעת מחיר לחשמלאי לביצוע הבדיקות, צרו איתנו קשר עוד היום ונשמח לעזור לכם.

דילוג לתוכן