להצעה:
0559395724

החלפת שקע חשמל

השקעים בבית כבר ישנים? שקע החשמל נשבר? צריכים לבצע החלפת שקע חשמל? השקע מקולקל ועושה לכם קצרים? רוצים לשדרג את השקעים לשקעי גביס או ניסקו? רואים ניצוצות מהשקע החשמלי? 

בין הפעולות הנפוצות והמצויות לביצוע על ידי חשמלאי זה החלפת שקע חשמל בכל מיני מצבים.

רוצים הצעה להחלפת שקעים? חייגו אלינו עכשיו וקבלו הצעת מחיר זולה ומשתלמת!

האמצעי הבטיחות הכי חשוב לפני שמתחילים בביצוע ההחלפה הוא לגשת לארון החשמל, לנתק את הנתיך שאתם יודעים שמנתק את השקע אותו אתם רוצים להחליף ואם לא יודעים בוודאות, פשוט יש לנתק את כל הנתיכים ולהורידם מטה כדי לא לקחת שום סיכון(אפשר גם לנתק את הפתח הראשי או המפסק התלת פאזי).

החלפת שקעים ומתגים בדירה
החלפת שקעים ומתגים בדירה

החלפת שקע חשמל – סוגי חיבורים

לרוב מדובר בשקע רגיל עם שלושה חיבורים בצורה של משולש כשהצלע התחתון הוא בעצם חיבור הארקה. לרוב חלק זה יהיה בצבעים של צהוב, לבן או צהוב וירוק. החיבורים העליונים בצד ימין נקראים פאזה בצבע חום, סגול או אדום. ריבוי הצבעים נובע כתוצאה מהחלפת תקנים מעת לעת.

חיבור נוסף בו ניתקל בתהליך החלפת שקע חשמל נקרא חיבור אפס. בדרך כלל החיבור הזה בצבע כחול. נושא הצבעים הוא הדבר החשוב ביותר עליו עלינו להקפיד בתהליך ההחלפה והוא מונע מצב מסוכן של התחשמלות. קוד הצבעים לא נקבע סתם.

שקעים מודרנים שאנו מתחילים לראות בדירות ובבניה חדשה הם למשל שקעים דיגיטליים שהלחיצה עליהם היא במגע. שקע נוסף ומצוי יותר הוא שקע גביס, שהוא בעצם מובלע בתוך הקיר גבס ויוצר מראה יותר מיוחד.

ישנם מקרים בהם הלקוחות מבקשים להחליף שקע רגיל לשקע תלת פאזי בשביל לחבר מכשיר חשמלי שצורך הרבה חשמל כמו כיריים חשמליות ואינדוקציה שרובם מצריכות שקע תלת פאזי להתקנה.

מקרה פחות נפוץ אבל קיים הוא אחרי פתיחה של השקע חשמל, החשמלאי מזהה שאחד מהחוטים שרוף בחלקו שנכנס לקיר, במקרה כזה אין הרבה ברירות, יש צורך בטיחותי להחליף את החוט חשמל מהשקע ועד הארון חשמל בדירה.

החלפת שקעים במטבח פינתי בבית במושב
החלפת שקעים במטבח פינתי בבית במושב

שלבים בתהליך ההחלפה של השקעים

בשלב הראשון עלינו לפרק את הכיסוי הפלסטי העליון, כאשר ברוב השקעים החשמליים מדובר בבורג אחד הממוקם במרכז השקע. לאחר הפירוק, יש לנתק את השקע מהקיר, מדובר בסוג של תופסנים עם שני ברגים משני צידי השקע. עלינו לנתקם, להוציא את השקע ולבסוף לנתק את החוטים.

בשלב הבא התהליך הפוך כלומר, מחברים את החוטים, מהדקים את השקע לתוך הקיר עם התופסנים ומחזירים את הכיסוי. לאחר מכן מחזירים את השקע עם כיסוי הבורג.

שלושת החוטים שמתחברים לשקע מחוברים על ידי הידוק החוטים ולכן יש להניח את החוטים בחריץ המיועד ולהדק את הבורג על החוט ולוודא שהוא תפוס כמו שצריך על ידי משיכה קלה. לאחר הידוק החוטים יש לקבע את השקע לקיר על ידי פתיחת התופסנים בשני צדי השקע, לוודא שהשקע מחוזק ולחבר את הפלסטיק.

בשלב האחרון אחרי תהליך החלפת שקע החשמל, עלינו להרים את הנתיכים ולוודא שהחשמל חזר והכל עובד כמו שצריך.

הכנת שקעי חשמל, שקעי רשת ושקעי כבלים לפני התקנת טלוויזיה LCD
הכנת שקעי חשמל, שקעי רשת ושקעי כבלים לפני התקנת טלוויזיה LCD

החלפת שקע – חשוב לדעת

קיים מכשיר קטן שבודק שקעים בעלות של כמה עשרות שקלים. קל ופשוט לשימוש ובאמצעותו אנו יכולים לבדוק את תקינות השקעים ואת תקינות חיבור החוטים. למרות שמדובר בתהליך יחסית פשוט ולא מאוד מורכב, עדיין ההמלצה היא לקרוא לחשמלאי מוסמך ומנוסה בביצוע העבודה במטרה למנוע תקלות וחס וחלילה תאונות או התחשמלויות. חשמל איננו משחק ילדים.

שקע חשמלי משולב עם מתג תאורה
שקע חשמלי משולב עם מתג תאורה

כמה אמור לעלות לי החלפה של שקעים?

עלות החלפת שקע תלויה כביכול בכמות השקעים שאתם צריכים להחליף. המחיר יכול להשתנות בחלקו אם מדובר בשקעים מודרניים, מעוצבים, שקעים דיגיטליים או שקעים מוסתרים בקיר.

באתר ”החשמלאי שמציל“ תוכלו לקבל לקבל הצעת מחיר משתלמת ונמוכה הן להחלפת שקע והן לתהליכים ועבודות חשמל נוספות כמו תיקון דוד, בדיקת הארקה, התקנת תנור לאמבטיה ועוד. דרך האתר ניתן להשוות מחירים בקלות וליהנות משירות מקצועי, מהיר ויעיל ללא פשרות.

חייגו עוד היום לקבל שירות וייעוץ חינם ללא תשלום.

דילוג לתוכן