להצעה:
0559395724

חשמלאי מוסמך

צריכים חשמלאי מוסמך לעבודת חשמל? זקוקים לחשמלאי מורשה להתקנות ותיקונים? רוצים חשמלאי דחוף לתיקון קצר? צריכים לתלות גופי תאורה? להוסיף להוסיף נקודות חשמל בדירה? למה חשוב במקרים של בעיות חשמל להזמין חשמלאי מוסמך?

חשמלאי עם רישיון הוא חשמלאי שעבר הכשרה לימודית בפיקוח של משרד הכלכלה ומכשיר את בוגריו לעבוד בתכנון וביצוע של מערכות חשמל עד לגובה של 80 אמפר כפול 3.

רוצים הצעה לחשמלאי מוסמך? חייגו אלינו עכשיו וקבלו הצעת מחיר זולה ומשתלמת!

חשמלאי מוסמך לכל עבודת חשמל - מחירים זולים עבודה מקצועית זמינות גבוהה
חשמלאי מוסמך לכל עבודת חשמל – מחירים זולים עבודה מקצועית זמינות גבוהה

מאוד קשה לדמיין עולם ללא חשמל בטח שלא עולם ללא חשמלאים.

חשמלאי מוסמך יכול לעבוד בתחום של תעשייה, דירות, משרדים וגם בפרויקטים מורכבים כמו פסי ייצור, בקרים מתוכנתים וכדומה.

אחת הבעיות עם המושגים סביב עולם החשמל והחשמלאים היא שיש 7 סוגי רישיונות המאפשרים לעסוק בחשמל: חשמלאי עוזר, חשמלאי מעשי חשמלאי מוסמך, חשמלאי ראשי, חשמלאי טכנאי, חשמלאי הנדסאי וחשמלאי מהנדס. חשמלאי ראשי מורשה למשל יכול לעסוק בכל התחומים מתחתיו בעוד חשמלאי מהנדס יכול לבצע תכניות חשמל.

חשמלאי מוסמך בביצוע השחלות חוטי חשמל ורשת בדירה בשיפוץ
חשמלאי מוסמך בביצוע השחלות חוטי חשמל ורשת בדירה בשיפוץ

חשמלאי מוסמך – סמכויות ורמות

למעשה, ככל שרמת הרישיון של החשמלאי גבוהה יותר, כך הוא יכול לתכנן ולבצע עבודות מתחום החשמל במתח גבוה יותר. כאמור, חשמלאי מוסמך יכול להתעסק עם עבודות עד מתח של 3X80 אמפר כולל תלת פאזי. אמנם הוא אינו יכול להתעסק עם מבנים ציבוריים בהיבט התכנוני, אך הוא כן יכול לבצע חלק מהעבודות תחת חשמלאי ברמת הסמכה גבוהה ממנו.

מעליו יש הנדסאי חשמל, בודק חשמל, ומהנדס חשמל שמתכנן את כל נושא החשמל לפרטי פרטים לפני בניה וכדומה.

חשמלאי מורשה מבצע בדיקת הארקה בלוח
חשמלאי מורשה מבצע בדיקת הארקה בלוח

חשמלאי להתקנת גופי תאורה

תסכימו איתנו שאי אפשר לדמיין חיים ללא תאורה. בעשור האחרון חל שינוי מהותי בתכנון וייעוץ תאורה כאשר לתאורה לא רק תפקיד פונקציונלי לצורך פעולות בסיסיות כמו קריאה, צפיה בטלויזיה או בישול, אלא תפקיד ליצירת אווירה והשלמת הסגנון העיצובי של ביתנו.

קיימים סוגים שונים של גופי תאורה הדורשים עבודות הכנה, התקנה ותליה של מנורות על ידי חשמלאי מוסמך:

  1. מנורות תלויות מן התקרה – מדובר בסוג הפופולארי ביותר שניתן לשלב במגוון של חללים. גופים מהסוג הזה מעניקים לחדר מראה יוקרתי ומפזרים את האור בצורה רכה. ההתקנה שלהם יחסית מורכבת ודורשת התעסקות עם חוטי חשמל וקדיחות. לעתים יש צורך להרכיב את הגוף לפני ההתקנה.
  2. גופי תאורה צמודי תקרה – ללא כבלי חשמל המגיעים מהתקרה ונותנים אור מאוד חזק. פתרון מצוין לחללים עם תקרה נמוכה. היום יש גופי תאורה צמודי תקרה עם תאורת לד החוסכת חשמל רב.
  3. גופי תאורה שקועים – הגופים הללו שקועים בתוך הקיר ומובנים בגבס. מדובר בלהיט שכבש את העידן המודרני ומתאים לכל חלל עם מגוון של אפשרויות עיצוביות.

חשוב לדעת שבכדי שלמוצר תהיה אחריות מלאה, חשמלאי מוסמך חייב לבצע את ההתקנה ולחתום.

תאורה תלויה מודרנית במטבח
תאורה תלויה מודרנית במטבח

חשמלאי להתקנת מאווררי תקרה

עם סיום האביב ותחילת הקיץ, ישראלים רבים מבינים את היתרונות הרבים שבהתקנת מאווררי תקרה הנחשבים ליעילים, מעניקים משב רוח נעים וחוסכים בצריכת החשמל. יש כמה אפשרויות להתקין מאווררי תקרה, רק מה שבטוח הוא שצריך לעבודה זו חשמלאי מוסמך עם רישיון בתוקף.

הדרך הראשונה נקראית התקנה סטנדרטית. בכדי שנוכל להפעיל את המאוורר נהיה חייבים לעשות שימוש בחוטים שיורדים כלפי מטה. חוט אחד הוא סוג של מתג הפעלה לתאורה והשני משמש כבורר מהירויות כשאנו מפעילים את המאוורר. הדרך השנייה היא באמצעות מפסק כפול. מפסק אחד מפעיל את המאוורר והשני את המנורה. דרך נוספת היא בעזרת שלט כאשר את השלט ניתן לרכוש בנפרד.

מאוורר תקרה מותקן בחדר שינה בדירה
מאוורר תקרה מותקן בחדר שינה בדירה

חשמלאי מוסמך להחלפת שקע חשמל

החלפת שקע חשמל נחשבת לאחת הפעולות הנפוצות אותן חשמלאים מוסמכים מבצעים. בכדי לבצע החלפת שקע חשמל בקיר כמו שצריך ועל פי חוקי החשמל, על החשמלאי המוסמך לגשת לארון החשמל ולנתק את הנתיך שאחראי על השקע. לאחר מכן החשמלאי יפרק את הכיסוי הפלסטי העליון, ינתק את השקע מהקיר, יוציא את השקע ולבסוף ינתק את החוטים.

לאחר מכן הוא יחבר את החוטים לשקע החדש, יהדק את השקע לתוך הקיר עם התופסנים ויחזיר את הכיסוי. על החשמלאי להחזיר את השקע עם כיסוי הבורג. שלושת החוטים שמתחברים לשקע מחוברים על ידי הידוק החוטים עליו להניח את החוטים בחריץ ולהדק את הבורג על החוט. יש לוודא שהוא תפוס בעזרת משיכה קלה. לאחר הידוק החוטים יש לקבע את השקע לקיר.

חשמלאי מורשה מחליף שקע שרוף בדירה
חשמלאי מורשה מחליף שקע שרוף בדירה

חשמלאי להחלפת לוח חשמל

יש כל מיני מצבים הדורשים החלפה של לוח חשמל כמו למשל לוח חשמל תקול, לוח חשמל שרוף או לוח חשמל שלא נותן מענה לצרכים הביתיים שלנו.

לפני ביצוע ההחלפה, החשמלאי חייב לבדוק בבדיקה מקיפה את תקינות הארקה. תהליך ההחלפה נחשב למורכב ודורש ידע, ניסיון ומקצועיות. על החשמלאי לנתק את זרם הזנת החשמל בדירה, לפרק את האביזרים החשמליים מהקיר ולנתק את מעגלי החשמל בבית או בדירה. לאחר מכן החשמלאי יחליף את המעגלים הישנים בחדשים, יחבר את הלוח מחדש ויוסיף מאמ“תים.

החלפת לוח חשמל ישן בדירה בבניין
החלפת לוח חשמל ישן בדירה בבניין

חשמלאי מוסמך להתקנת חשמל תלת פאזי

ככל שהזמן עובר, עוד ועוד מכשירי חשמל נכנסים לשימוש בשגרה היומיומית הביתית וחלה עליה בצריכת החשמל. אם עד לפני מספר שנים רוב הבתים בישראל היו מסתפקים בשקע חד פאזי, היום יותר ויותר ישראלים בונים את ביתם מראש עם חשמל תלת פאזי או מבצעים החלפה. כאשר אנו רוצים להפעיל כמה מכשירי חשמל שצריכת החשמל שלהם גבוהה במקביל כמו מכונת כביסה, מדיח, דוד חשמלי גדול וטוסטר יש צורך בחשמל תלת פאזי.

במידה ואתם גרים בבית או דירה עם תשתית חשמל ישנה ורוצים לעבור מחד פאזי לתלת פאזי, אתם חייבים להיעזר בשירותיו של חשמלאי מוסמך. על החשמלאי לבנות תשתית חדשה המיועדת לעמוד בעומסים של 17,250 וואט או של 27,600 וואט. מדובר בתהליך ארוך ומורכב הדורש ידע, ניסיון ומקצועיות רבה. התהליך כולל החלפה של החוטים בקירות, החלפה של השקעים, את הארקה ויש מקרים שמצריכים החלפה של לוח החשמל כולו.

לוח חשמלי עם תלת פאזי אחרי שדרוג מחד פאזי
לוח חשמלי עם תלת פאזי אחרי שדרוג מחד פאזי

איך אני יודע שמדובר בחשמלאי מקצועי?

מדובר בתחום מאוד בעייתי משום שיש לא מעט אנשים הטוענים שהם חשמלאים מוסמכים מבלי שיש להם את התעודה המתאימה וזה ממש סכנת נפשות(כמו שראינו בסדרה "יצאת צדיק").

מכיון ומדובר בתחום שבו החבל דק בין החיים לבין המוות, כשאתם נמצאים בתהליך של בחירת חשמלאי, האחריות שלכם היא גם לבדוק את ההסמכה שלו ולבקש רישיון של עבודות החשמל אותן הוא ביצע.

ההסמכה שלו מעידה בהכרח על העבודות שהוא מורשה או לא מורשה לעשות. רישיון חשמלאי מציג בתוכו מספר רישיון, שם, תאריך הוצאה של הרישיון, תוקף, היתרים והגבלות.

בדיוק כאן אנחנו באתר ”החשמלאי שמציל“ נכנסים לתמונה. דרכנו תוכלו לקבל הצעות מחיר למגוון עבודות חשמל מחשמלאים מוסמכים בלבד בהתאם לאזור המגורים שלכם, מורכבות הבעיה, סוג התקלה ורמת הזמינות.

בנוסף, חשוב לבחור את החשמלאי לפי סוג העבודה אותה אתם צריכים לבצע. למשל, עבור בדיקת הארקה חייבים לפחות חשמלאי מוסמך עם רישיון. ההגבלות בתעודת הרישוי של החשמלאי מראות בדיוק מה הוא מוסמך לעשות  ומה לא.

חשמלאי חירום לתיקון קצרים ונפילות מתח בכל שעה
חשמלאי חירום לתיקון קצרים ונפילות מתח בכל שעה

כמה יעלה לי לקרוא לחשמלאי מוסמך?

המחיר להזמנת חשמלאי משתנה ותלוי שוב בהתאם לניסיון, העבודה או העבודות שעל החשמלאי לבצע, חומרי העבודה לצורך ביצועה והמורכבות שלה. בשונה ממה שאנשים חושבים, המחיר שתשלמו לא קשור לרמת ההסמכה של החשמלאי. המחיר נקבע על פי עבודת החשמל הדרושה.

מעבר לעלות הביקור שנעה בין 220-350 ש“ח, המנעד של עבודות חשמל רחב ויכול לנוע בין כמה מאות לכמה עשרות אלפי שקלים. אנו נשמח לסייע לכם ולהציע לכם הצעה משתלמת לביצוע כל עבודת חשמל דרושה. אנו מקפידים לעבוד עם החשמלאים המקצועיים, היסודיים המקפידים על כל כללי הבטיחות בתחום החשמל, כי חשמל זה ממש לא משחק ילדים.

צרו קשר עוד היום לקבלת הצעה משתלמת.

שאלות נפוצות על הזמנת חשמלאי מוסמך

איך אפשר לסמוך על חשמלאי מוסמך שיחסית חדש בתחום?

עקרונית כל חשמלאי חדש שמוציא רישיון, עדיין לא יכול לבצע עבודות חשמל עד שלא עובר סטאז(הכשרה) בעבודה אצל חשמלאי וותיק כשנה או שנתיים.

האם בשביל לתלות גוף תאורה חייבים חשמלאי מוסמך?

עדיף שכן, אבל לא חייב. כיום, רוב גופי התאורה הם גופי תאורת לד, שקצת יותר מורכב להתקין אותם או להחליף אותם. בנוסף, חלק מהיצרנים מתנים שהתקנת התאורה תיהיה על ידי חשמלאי מוסמך בלבד בשביל לקבל אחריות על המוצר.

מה אני אמור לעשות אם חשמלאי לא מוסמך החליף לי לוח חשמל?

במצב כזה אתם צריכים להזמין שוב חשמלאי מוסמך עם רישיון מוכח שיעשה בדיקה על כל הלקוח, גודל אמפר נתיכים, פחת תקין לפי הצריכה ועובי חוטי החשמל.
חשוב לציין ולהבהיר שכל חשמלאי שאתם מביאים הביתה, לבקש שיציג לכם רישיון תקף בפועל, בלי זה לא לתת לו לגעת בחשמל, גם אם מספר לכם שהוא מוסמך.

אם חשמלאי לא מוסמך התקין לי מאוורר תקרה, עדיין יש לי אחריות?

לא. האחריות בכל המאווררים הנמכרים בארץ מותנת בהתקנה של חשמלאי מוסמך.

דילוג לתוכן